21 Şubat 2017 Salı

Polat Onat'ın Yatılı Okul Öyküleri Çıktı / İnceeleyen.comPOLAT ONAT'IN YATILI OKUL ÖYKÜLERİ ÇIKTI

            Yazar Polat Onat'ın, Samsun Veteriner Lisesi ve İstanbul Selimiye Veteriner Lisesindeki anılarından yola çıkarak kaleme aldığı "Yatılı Okulda Mükemmel Bir Gün" adlı öykü kitabı, İş Bankası Kültür Yayınları tarafından okurlara sunuldu.

            Enis Bayraktar'ın resimleriyle katkıda bulunduğu, Nevin Avan Özdemir'in editörlüğünde hazırlanan kitapta, aynı gün içinde gerçekleşen beş farklı olay hikaye edilmiş. Yatılı okulda okuyan beş arkadaşın başından geçen maceralar art arda kurgulanmış.

            Bir okuyuşta hemen bitirilecek, kimi zaman neşeli, kimi zaman hüzünlü anların ön plana çıktığı kitap, her yaş grubuna hitap eden geniş bir yelpazeyi içeren bir anlayışla oluşturulmuş.


            Günlük hayatın, sıradan gibi gözükebilecek küçük ayrıntılarının içinden mutluluk devşiren yatılı okul öğrencilerinin yaşadıkları, okurlara, dostluk ve arkadaşlığın önemini gösteren, keyifli bir okuma serüveni vaat ediyor.1 yorum:

  1. Gerçekten yürekten kutlarım. 1979 doğumlu olup, sekiz kitabı olmak, zamanında pek çok dergide yazı ve şiirlerini yayınlamak çok güzel. İki mesleğe sahip olmak bir başka güzellik. İş Bankası Kültür Yayınları arasında kitabınızın çıkması da umut verici.
    Kitabınızı Mersin'de araştırıp okuyacağım.
    Tebrik ediyorum.

    YanıtlaSil