16 Şubat 2017 Perşembe

Polat Onat'ın Yatılı Okul Günleri Kitap Oldu / Ülkede Sanat


POLAT ONAT'IN YATILI OKUL GÜNLERİ KİTAP OLDU

            Yatılı okulun yaşattığı çağrışımlar, hüzün, sevinç, özlem gibi duygular, kimi zaman edebiyatın önemli konularından olmuştur.
           
            Polat Onat'ın, Samsun Veteriner Lisesi ve İstanbul Veteriner Lisesindeki anılarından yola çıkarak yazdığı "Yatılı Okulda Mükemmel Bir Gün" adlı öykü kitabı, İş Bankası Kültür Yayınları tarafından piyasaya sunuldu.

            Nevin Avan Özdemir'in editörlüğünde hazırlanan, Enis Bayraktar'ın resimleriyle katkıda bulunduğu kitapta, aynı gün içinde gerçekleşen beş farklı olay hikayeleştirilmiş. Yatılı okulda okuyan beş arkadaşın başından geçen maceralar art arda kurgulanmış. Sürükleyici bir anlatımla bütünleştirilmiş.

            Günlük hayatın, sıradan gibi gözükebilecek küçük ayrıntılarının içinden mutluluk devşiren yatılı okul öğrencilerinin yaşadıkları, okurlara, dostluk ve arkadaşlığın önemini gösteren, keyifli bir okuma serüveni vaat ediyor.
           

            Bir okuyuşta hemen bitirilecek, bazen neşeli, bazen hüzünlü anların ön plana çıktığı kitabın, her yaş grubuna hitap eden geniş bir yelpazeyi içeren bir anlayışla oluşturulduğu anlaşılıyor. Tüm bu nedenlerle, "Yatılı Okulda Mükemmel Bir Gün"ün ilgiyi hak eden bir eser olduğunu söyleyebiliriz.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder