20 Nisan 2016 Çarşamba

Kitapsever Öğretmen'den "Şiir Madalyonunun Gizemi" Yorumu'Şiir Madalyonunun Gizemi' adlı şiirli masal kitabıma, beğenilerini ifade eden 'Kitapsever Öğretmen' rumuzlu instagram hesabındaki yorum için, teşekkür ederim:

"Bu kitabı öğrencilerim okusun diye iki yıl önce almıştım. Görünce dayanamayıp aldığım bu kitabı okumak ve okutmak için en uygun zaman 4. sınıf diye karar verip, bugüne kadar da okumadan beklettim. 

Kitaptaki hikâyenin konusu çok güzel ve oldukça da farklı geldi bana. Okurken hikâyedeki bazı olaylar Yüzüklerin Efendisi filminin sahnelerini hatırlattı desem sanırım macera dolu ve adından anlaşıldığı gibi de şiir dolu bir hikâye okumuş olduğumu tahmin edersiniz. 

Kitabı okuduktan sonra insanın şiir yazası geliyor. Çocukları şiir yazmaya, okumaya teşvik edecek bir hikaye aynı zamanda. Kitapta olaylar anlatılırken okuyan kişi de olaylara ve hikâyeye, yazması için ayrılan bölümlerle dahil oluyor ki, sanırım kitabı sevme nedenlerimden biri de buydu. Kitaptaki çizilen resimlerin güzelliği de kitabı beğenmemin sebeplerinden bir başkası oldu. Uzuuuuun lafın kısası, keyifle okuduğum bu kitabı 9 yaş ve üzeri yaşta olan herkesin okumasını tavsiye ederim."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder