21 Ekim 2014 Salı

Hangi Kitabımı Ne Kadar Zamanda Yazdım?


HANGİ KİTABIMI 
NE KADAR ZAMANDA YAZDIM?

            "Son" üzerinde en fazla çalıştığım kitabımdır. 64 sayfalık bu küçük şiir kitabı için beş yıl uğraştım. Eğer yeryüzünde tek bir kitabım kalacaksa "Son"un kalmasını tercih ederdim.

            "İhtiyarın Vefatı" kitabımı bir buçuk senede yazdım. Fakat bu süre içinde, yoğun bir şekilde, hemen her gece birkaç saat kitaptaki şiirlerle uğraştım. Kendi kitaplarımı okumayı sevmem, ama "İhtiyarın Vefatı" hariç.

            "İntihar Etmiş Bir Taşra Berberinin Şiir Kitabı ve Önsözü"nü iki senede tamamladım. Kitabın hepsini, gece yarısından sonraki zaman dilimlerinde yazdığımı ifade edebilirim. En etkili ve dikkat çeken kitabım olan " İntihar Etmiş Bir Taşra Berberinin Şiir Kitabı ve Önsözü"nü yazdığıma şu an için pişman olduğumu söyleyebilirim. Bu kitabımın yeni baskısına asla izin vermeyeceğim. Adem Yoksun'un tamamen unutulmasını isterdim.

            "Şiir Madalyonunun Gizemi" kitabımı üç ay içinde hazırladım. Sınıftaki öğrencilerime bazen son derslerde doğaçlama masal anlatıyordum. Öğrencilerime anlattığım bu masallarımın bazı bölümlerine çocuk şiirleri ekleyip kurgulayarak hazırladım "Şiir Madalyonunun Gizemi"ni. Kızımın ve oğlumun en sevdikleri kitabım olması nedeniyle en gurur duyduğum çalışmamdır.


            "En Sevgili'ye Kelimeden Çiçekler"i bir senede bitirdim. Nedenini ben de bilmiyorum ama okurlar ve eleştirmenler nezdinde en az ilgi gören kitabım oldu. 

                 POLAT ONAT

3 yorum:

 1. Yazabilmek ne büyük yetenek , tebrik ederim . Henüz kitaplarınızla tanışmadım ama kısmet. İlhamınız bol olsun.

  YanıtlaSil
 2. "İntihar Etmiş Bir Taşra Berberinin Şiir Kitabı ve Önsözü" nü yazdığınıza neden pişmansınız ki?

  YanıtlaSil
 3. Sizin sınıfınızda öğrenim gören çocuklar tıpkı calvino'nun romanlarında kentin büyülü sokaklarında kaybolan karakter gibidirler,ben kendi adıma yeniden çocuk olup bu sınıfta okumak isterim.


  Bir kitabınızı okudum,şiirlerinizin bazılarınıda netten okudum,bir ara adem yoksunu beyaz perde de canlandırmayı bile düşündüm,sahi neden onu öldürmek istediğinizi bende merak ettim.berberlerin dolmuşçuların kasapların şair olduğu memleketlerde güvercin ürkekliğinde yaşlanmazdı belkim insanlık

  Sevgiyle

  YanıtlaSil